MusicLovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Elvis Aron Presley

2 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Elvis Aron Presley Empty Elvis Aron Presley Ned Sep 05, 2010 1:53 am

Me, myself and I

Me, myself and I
Admin
Admin

Elvis Aron Presley Elvis-presley

Elvis Aron Presley(8. јануар 1935 — 16. август 1977) био je амерички музичар, „краљ рока“, изузетно популаран педесетих и шездесетих година 20. века. Продао је више од 150 милиона плоча и играо у двадесетак филмова. Умро је 1977. од прекомерне употребе алкохола и дроге.
У јавности је почео да пева са 13 година на црквеним свечаностима и средњошколским приредбама у Мемфису. Са 18 година је напустио школу и пожелео да ради као портир у биоскопу и као возач камиона. Прву песму снимио је као рођендански поклон мајци. Прву плочу снимио је 1954. Његов узлет започиње средином 50-их година хитовима „That’s All Right Mama“ и „Heartbreak Hotel“, а најуспјешнији период му је од 1960. до 1975. године када је издао 52 плоче и још за живота продао око 600 милиона примерака.
Филмску каријеру започео је 1956. филмом „Воли ме нежно“. Углавном је играо у музичким филмовима осредње вредности, али с насловним песмама које су редовно постајале хит. У периоду од 1957. до 1966. Пресли се налазио на листи десет најкомерцијалнијих америчких глумаца.
Године 1975. настају озбиљни здравствени проблеми, дијабетес, гастритис, а придружује се и дрога од које је Пресли постао зависан. Године 1977. доживљава срчани удар, али не мења начин живота. 16. августа 1977. Елвис пада у дубоку кому због прекомерне употребе дроге. Доктори покужавају да му спасу живот али не успевају.
Елвис је још за живота постао легенда: за двадесетак година рада објавио је 97 плоча, а на врховима топ листа провео је чак 996 недеља.

https://musiclovers.forumsr.com

2Elvis Aron Presley Empty Re: Elvis Aron Presley Uto Sep 07, 2010 6:48 am

Ivana Tripic

Ivana Tripic
Mlogo volis muziku!
Mlogo volis muziku!

Zar ovo nije rock n' roll?

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Elvis Aron Presley

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu